Balak TurizmBalak Turizm
Forgot password?

4 Gece 5 Gün Batı Karadeniz Turu

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN

ELAZIĞ – AMASYA- SAMSUN

Gece saat 22:00 da Elazığ’dan hareketle yolculuğumuza başlıyoruz.Yolda Gerekli molaları vererek Amasya’ya ulaşıp Kahvaltımızı aldıktan sonra Amasya gezimizle turumuza devam ediyoruz.Amasya’da sırasıyla Kral Kaya mezarları Hazeranlar konağı gezilerimizi tamamlayıp fotoğraf çekimlerimizi yaptıktan sonra Samsun’a doğru gezimize devam ediyoruz.Samsun ‘da bandırma vapuruyla gezimize başlıyoruz. Bandırma Vapurunu gezip serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz(Grand amisos otel)

 

2.GÜN

İNCEBURUN – TARİHİ CEZAEVİ -SAFRANBOLU

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Sinop a doğru gezimize devam ediyoruz. İlk durağımız olan Sinop Tarihi Cezaevini (Parmaklıklar Ardında dizisinin çekildiği yer), Sinop Kalesini geziyor ve Sinop’a özgü eşyaları almak için serbest zaman, sonrasında Safranbolu’ya hareket ediyoruz. UNESCO tarafından Müze kent olarak tescillenen Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Rotamızda; Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Konağı, Manifaturacılar ve Semereciler Çarşısı, Kileciler Konağı, İzzet Mehmet Paşa, Yemeniceler Arastası, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Pazaryeri, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Kazdağlıoğlu Camii ve Yemeniciler Çarşısı, Hükümet Tepesi, Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi, Ayastefanos Kilisesi’ni (Ulu Camii) panoramik olarak görüyor ve fotoğraflıyoruz ve konaklama için otelimize geçiyoruz.(akçe konakları)

 

3.GÜN

ÇAYCUMA – AMASRA – BARTIN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Amasra’ya doğru yola koyuluyoruz. Dağ manzaralı Karadeniz yollarından ve Bartın Çayının kollarını takiben Karadeniz’in eşsiz kıyısı olan Amasra’ya geliyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman Lala, çeşm-i cihan bumu ola? Diye sorduğu Bakacak Tepesinde Amasra’yı panoramik olarak izliyoruz. Büyük İskender’in gelini olan ve çocukları tarafından öldürülen Amastris’ in adına kurulduğu şehirdir Amasra. Bedesten (Roma Bazilikası), Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan (Kilise–Camii) Şapel, Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra Oymacılar Çarşısı’na gidiyor ve yöreye özgü Telkırma sanatı ile ilgili olarak çarşıdaki küçük dükkânlarda çalışan bayanlardan bilgi alıyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası Tavşan Adasının da panoramik manzarası eşliğinde Amasra’da Tekne Turuna katılıyoruz. Karadeniz’e gelip de denize girmemek olmaz mı diyor ve Amasra’nın eşsiz koylarında teknemiz ile dolaşıyoruz. Tekne gezimizin ardından Safranbolu’ya hareket ediyoruz.Konaklama ve Akşam yemeği Çaycuma’daki otelimizde.(otel perla)

 

4.GÜN

BOLU ABANT –DEVREK – ZONGULDAK – ELAZIĞ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Çaycuma dan ayrılıyor ve Devrek gezimize başlıyoruz. Bastoncular çarşısını gezip fotoğrafladıktan sonra Bolu Abant’a hareket ediyoruz.Bolu Abant’ta muhteşem göl manzarasında turumuzu atıp fotoğraf çekimlerimizi yapıyor ve dünyaca ünlü Bolu’lu ustaların yaptığı birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakmak için restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından turumuzu tamamlayıp Elazığ’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 13 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Elazığ’a varıp gezimizi sonlandırıyoruz.