Balak TurizmBalak Turizm
Forgot password?

DOĞU KARADENİZ TURU (3 GECE 4 GÜN)

3 Gece 4 Gün DOĞU KARADENİZ TURU

 

1.PROGRAM : 12 MAYIS 2021 (RAMAZAN BAYRAMI)

2.PROGRAM  : 1 HAZİRAN 2021

3.PROGRAM : 15 HAZİRAN 2021

4.PROGRAM : 29 HAZİRAN 2021

5.PROGRAM : 6 TEMMUZ 2021

6.RPOGRAM : 20 TEMMUZ 2021 (KURBAN BAYRAMI)

7.PROGRAM : 17 AĞUSTOS 2021

8.PROGRAM : 31 AĞUSTOS 2021

9.PROGRAM : 7 EYLÜL 2021

10.PROGRAM : 21 EYLÜL 2021

 

1.GÜN: Gece Yolculuğu

Değerli Misafirlerimiz; Akşam 23:00’da Gazi caddesindeki ofisimizin önünden hareket ediyoruz.

 

 

 

 

2.GÜN: Ferhat İle Şirin Su Kanalı – Gök Medrese – Arkeoloji ve Etnografya Müzesi – 2. BayezId Kulliyesi – Şehzadeler Parkı – Yalı Boyu Evleri – Alçak Köprü – Hükümet Köprüsü – Saat Kulesi – Bandırma Vapuru – Atatürk Onur Anıtı

 

Sabah Amasya’da alacağımız kahvaltı sonrasında Osmanlı Devleti’nin arka bahçelerinden ve Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde ilk olarak Ferhat’ın Şirin için dağları deldiğine inanılan Ferhat İle Şirin Su Kanalı’nı ziyaret ediyoruz. Bu aşk hikâyesini dinledikten sonra Selçuklu Valilerinden Torumtay’ ın yaptırdığı Gök Medrese Camii’ni panoramik olarak aracımızdan görüp, Amasya Müzesi` ne geçiyoruz. Burada Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait arkeolojik, Etnografik, sikke, mühür, el yazması gibi örnekleri ve İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyoruz. Ardından Osmanlı Sultanı II. Bayezıd’ın oğlu Şehzade Ahmet tarafından valilik yaptığı Amasya’ ya armağan olarak 1482–1486 arasında Mimar Şemseddin Ahmet’ e yaptırılan II. Bayezid Külliyesi içerisinde bulunan camiyi gezip, kütüphane, aşevi yapılarını gördükten sonra Yeşilırmak’ın kenarında bulunan Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma dönemi eserlerinden hâlâ kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyoruz ve Yalı Boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz.  Amasya Kalesi’ni ve Helenistik Dönemde bölgede hüküm sürmüş Mitridat Krallığına ait Kaya Mezarlarını panoramik fotoğrafladıktan sonra Hükümet Köprüsü ile Saat Kulesini görüyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Havza – Kavak üzerinden meşhur Çakallı Rampasını inerek Samsun’ a ulaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış olduğu Samsun’ un simgesi haline gelen, Avusturyalı Heykeltıraş H. Kriphel’ e 1931 tarihinde yaptırılmış Atatürk Onur Anıtı’nı görüp hatıra fotoğraflarımızı çektirdikten sonra, Doğu Park alanı içinde yer alan, zorlu yolculuk sonrasında silah arkadaşlarıyla birlikte Atamızı Samsun’a ulaştıran Bandırma Vapuru’ nu geziyor ve otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Amasya Mado

* Öğle Yemeği: Amasya’ da serbest (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Elazığ – Amasya – Samsun – 631 KM

* Konaklama Oteli: Grand Amisos

 

3.GÜN: Ordu – Akçaabat – Trabzon – Sümela Manastırı – Ayasofya Müzesi – Atatürk Köşkü

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ordu’ya geçiyoruz. Ordu’ da kentin sembolü Boztepe’ ye teleferikle çıkma imkânı (Ekstra) bulabileceğimiz teleferik parkta serbest zaman veriyoruz. Boztepe’ de Ordu’yu ayaklarımızın altında hissedeceğimiz keyifli zaman sonrasında tekrar yola çıkıyor ve Trabzon’ a varıyoruz. Sonrasında otobüsümüzden iniyor ve Karadağ`ın eteklerinde kurulmuş olan Sümela Manastırını vadi tabanından görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda doğanın tadını çıkarabilir, muhteşem fotoğraflar çekinebilirsiniz. (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri yenileme ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan ve açılış tarihi kesinleşmediğinden manastır içerisine ziyaret yapılıp yapılmayacağını dönem koşulları belirleyecektir. Ne kadarı açık ya da kapalı olsa da Milli Park’ a gidilecektir) Keyifli anlarımızın ardından Soğuksu Mevkii’ ne çıkarken Gülbahar Hatun Camii’ni, İç Kale ve Zağnos Vadisi’ ni (Panoramik) görüp, ladin ağaçları arasından geçerek, bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk` e hediye edilen Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya`sını da geziyor ve Trabzon` a özgü bir el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon` da sadece beş ailenin yaptığı Kazaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize geçiyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Akçaabat’ta köfte menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde ve tur ücretine dahildir.

* Güzergâh: Samsun – Ordu – Giresun – Trabzon – 325 KM

* Konaklama Oteli: Sandal Hotel Yomra

 

4.GÜN: Çayeli – Rize Bezi Atölyesi –  Derepazarı – Of – Solaklı Deresi Ve Vadisi – Çaykara – Taşkıran – Uzungöl – Lustra Ve Karester Yaylası – Sürmene – Çay Fabrikası – Bıçak Atölyesi – Memişağa Konağı

 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Çayeli’nde bölgenin sıcak ve nemli havasına en uygun, kenevir ve pamuk ürünlerinden elde edilen yöresel kıyafetlerin dokumaları hakkında bilgi alıp alışveriş imkânı yakalayacağımız Rize Bezi Atölyesi sonrası Derepazarı – İyidere istikametini takiben Of’a ulaşıyoruz. Sonrasında Solaklı Vadisi’ni takip ederek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Karadeniz Bölgesinin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan yemyeşil ağaçlar arasından geçerken dağların yamacına kurulan evleri görüyoruz. Uzungöl` de vereceğimiz serbest zamanda muhteşem fotoğraflar çekip geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında Ayderdeki Yayla otelimize doğru yola çıkıyoruz. Fırtına deresi boyunca yol alarak Çamlıhemşin ve Çat vadisine giriş yapıyoruz. Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 mt yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijeni içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize geri dönüyoruz. Çamlıhemşin’den hareketle Hala Köyünden adını alan Hala Deresi boyunca ilerleyerek Ayder Yaylasına ulaşıyoruz. Yaylaların sultanı olarak adlandırılan ve kaplıcalarıyla ünlü Ayder Yaylasını gezip bol bol fotoğraf çekebileceğimiz, bölge insanıyla doğrudan diyalog kurabileceğimiz, verilen serbest zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Uzun Göl ya da Sürmene’ de serbest ya da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Ayder Yaylası – Of – Uzungöl – Sürmene – Trabzon / 265 KM

* Konaklama Oteli: Ayder Çeymakçur Yayla Oteli

 

 

NOT :  COVID19 Salgın hastalık sebebiyle Gürcistan-Batum’a geçişler kapalı olduğu için son günümüzü Ayder ve Çeymakçur Yaylasına ayırıyoruz.

 

5.GÜN: Ayder Yaylası – Çeymakçur Yaylası – Borçka Karagöl

 

2.300 Rakımdaki Çeymakçur yaylasında bulunan otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra civardaki akar suları, dereleri ve yeşilin bütün tonlarını görebileceğimiz ormanları gezmeye koyuluyoruz. Çeymakçur yaylası gezimiz bittikten sonra Ayder yaylasına inerek orada gezimize devam ediyoruz. Sonra Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. (Ekstra) 19.yy da toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önü kapanmasıyla oluşan Borçka Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında tam tur atabilir dileyen misafirlerimizde göl kenarında bulunan Çay ocağından aldığı semaveri muhteşem göl manzarasında yudumlayabilir. Karagöl gezimizin ardından araçlarımıza binerek Artvin Marina Tatil Köyünde yemek molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz tesiste bulunan Bölgenin en uzun Zipline keyfini yaşayabilir, Dileyen misafirlerimiz dev salıncakta sallanabilir. Burada geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından Erzurum üzeri Elazığ’a dönüş yapıyoruz.

NOT : Borçka Karagöl’e çıkışlar Minibüslerle yapılmaktadır. Kişi başı ücret 50 TL dir.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Artvin Marina Tatil Köyü serbest (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Erzurum Cağ kebabı (Ekstra)

* Güzergâh: Ayder Yaylası – Artvin – Erzurum – Bingöl – Elazığ / 655 KM

 Double Odada Kişi Başı : 1.199 ₺

Single oda : 1.569 ₺

Çocuk 7-11 Yaş : 940 ₺

Çocuk 2-6 Yaş : 680 ₺

Çocuk 0-2 Yaş : Ücretsiz