Balak TurizmBalak Turizm
Forgot password?

4 Gece 5 Gün Doğu Karadeniz

TUR PROGRAMI

TUR ÇIKIŞ TARİHLERİMİZ

3 HAZİRAN 2019                  17 TEMMUZ 2019                21 AĞUSTOS 2019

26 HAZİRAN 2019               24 TEMMUZ 2019               28 AĞUSTOS 2019

3 TEMMUZ 2019                  31 TEMMUZ 2019               4 EYLÜL 2019

10 TEMMUZ 2019                11 AĞUSTOS 2019               11 EYLÜL 2019

 

1.GÜN

Akşam saat 21:00 ‘da Elazığ’dan hareketle yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.GÜN

SARP – TERS EV- AVRUPA MEYDANI- BATUM ŞEHİR TURU -HOPA

Sabah saatlerinde Hopa’da alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra zengin Gürcü kültürü ve doğasına yolculuğumuzu başlatıyoruz. Bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew heykelini gözümüze iliştirerek ilerliyoruz. İlk durağımız. Batum’daki Şehir merkezinde; tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi, Etnografya müzesi, tarihi Orta Cami, yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanı geziyor ve İsa’nın 12 havarisinden biri olan Aziz Mathias’ın anıt mezarının bulunduğu rivayet edilen Roma döneminden kalma bir kale olan son olarak Osmanlı döneminde yoğun olarak kullanılmış olan Gonio Apsaros Kalesini gezeceğiz. Sarp sınırda Çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Ayder yaylasına geçiyoruz. Ayder yaylası Gelin tülü Şelalesi Şenlik Düzü gezilerimizi tamamlayıp otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yayla Otelimizde

 

3.GÜN

RİZE BEZİ ATOLYESİ – ÇAMLIHEMŞİN-FIRTINA DERESİ – AYDER YAYLASI

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Rize bezi hakkında bilgiler almak üzere tahta tezgâhlı atölyeleri geziyor ve alışverişimizi yapıyoruz. Bez atölyelerinden ayrılıyor. Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Rehberimizin Fırtına Vadisi ile ilgili anlatımları eşliğinde yeşilin bin bir tonunu göreceğimiz Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz Yaylada Kalegon mevki¸ Gelintülü Şelalesi’ni geziyor ve ciğerlerimize yayla havasını çekiyoruz. Ayder Yaylası merkezindeki gezimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeğinin alınması sonrasında Uzungöl’e doğru yol alıyoruz. Sürmene ve Solaklı Vadisini takip ederek Hapsiyaş ( Kiremitli) Köprüsünün panoramik olarak görülmesi. Dernekpazarı¸ Çaykara (KADAHOR) ¸ Taşkıran üzerinden Uzungöl’e varıyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde 1090 m. yüksekliğindeki Uzungöl Yaylası (Şarah Köyü) ve Uzungöl’ün eşsiz doğasında serbest zaman. Uzungöl gezimizi tamamlayıp Konaklama ve Akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.(MAÇKA İPEKYOLU OTEL)

 

4.GÜN

TRABZON-TERME-ORDU-BOZTEPE-SAMSUN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Atatürk Köşkü’ne doğru yola çıkıyoruz.Atatürk köşkü gezimizi tamamlayıp Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz.Ordu’ teleferik ile Boztepe gezimizi yaptıktan sonra Öğle yemeğimizin ardından Samsun ‘a hareket ediyoruz. Yolda gerekli molaları vererek Terme Üzerinden Samsun’a varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için Samsun Grand AMİSOS  otele geçiyoruz.

 

5.GÜN

SAMSUN-BANDIRMA VAPURU-AMASYA-ELAZIĞ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sırasıyla Bandırma Vapuru Heykel İlk adım Anıtı ve yabancılar çarşısı gezilerimizi yapıp Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya’da öğle yemeğimizin ardından tarihi saat kulesi Nehir kenarındaki Amasya Evleri ve Kral Kaya mezarlarını görüp fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz.Gezimizi amasyada sonlandırıp yolda gerekli molaları vererek Elazığ’a ulaşıyoruz.

 

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Lüks Otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama (3 kahvaltı+3 akşam yemeği)
 • İlk gün alınacak kahvaltı
 • Lüks tur araçlarıyla ulaşım hizmetleri
 • Batum gezisi
 • Ören yeri girişleri
 • Araç içi ikramlar
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • 1618 sayılı yasa gereği seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar:

 • Müze giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 15 TL )
 • Öğle yemekleri, son gün akşam yemeği ve tüm yemeklerde alınacak içecekler                                                          Ordu teleferik ücreti ( 10 TL Yetişkin 5 TL Öğrenci )                                                         

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

 • Gidişte misafirlerimiz yol güzergahı olan gazi caddesi üzerindeki ofisimizden öğretmenevi önünden belediye önünden tedaş ve trafo kavşağından alınıp çevre yolundan seyahatimiz başlayacaktır.Tur bitiminde dönüşte ise yine aynı güzergahlarda misafirlerimiz istedikleri yerlerde bırakılacaktır.
 • 18 yaşını doldurmamış misafirler anne ve babası ile ( her ikisi de ) birlikte Batum’a giriş yapabilir. Giriş yapacak misafirin anne veya babasının yanlarında olmaması durumunda yanında bulunmayan ( anne veya baba ) tarafından noterden verilmiş muvafakatnameyi ibraz etmek zorunludur.
 • Kimliklerdeki yıpranmaya bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden BALAKTUR sorumlu değildir. Gürcistan bebek ve çocuk kimliklerinde fotoğraf talep etmektedir.
 • Batum sınır geçişinde yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme olabilir.
 • Gürcistan ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmemektedir. İlaç bulunduran kişiye yasal işlem yapılabilir.Ayrıca BATUMA geçerken üzerinizde çantanızda cüzdanınızda v.s herhangi bir kesici delici alet bulundurmayınız.                      
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka, mevsimlik mont vb. bir kıyafet bulundurunuz. Sürekli kullandığınız ilaçlarınızı yanınıza alınız.
 • Turlarda kullandığımız araçlar d2 yetki belgeli son model araçlardır.Tura katılıma göre büyük otobüs veya yarım otobüslerle yolculuğa çıkılmaktadır.

ÜCRET BİLGİSİ

*SİNGLE ODA (TEK KİŞİLİK ) :1090TL

*YETİŞKİN (12+) : 890 TL

*ÇOCUK: (2-6 YAŞ): 554 TL

*ÇOCUK: (7-11 YAŞ ):654 TL

*ÇOCUK: (0-2 YAŞ):ÜCRETSİZ